Angarai yra patogūs lengvos konstrukcijos statiniai, be kurių neapsieitų daugelis įmonių. Angarų konstrukcijos plačiai panaudojamos įvairiose srityse, tinkamos žemės ūkiui, pramonei, komercinei veiklai bei sporto užsiėmimams. Angarai dažnai naudojami sandėliavimui, prekybai, remonto darbams, gyvulininkystei, žirgynams bei maniežams. Vienas iš angarų tipų, karkasinių angarų konstrukcijos, gali būti taikomas renginių metu ar įvairių švenčių įgyvendinimui. Esminis žmonių dėmesys tenka karkasinių angarų konstrukcijoms, kurios pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu bei ekonomiškumu. Įprastai šias sudaro tokie elementai: karkasas, išorinė danga ir komplektacija. Į pastarąją įeina įvairios durys, langai, vartai ir panašaus tipo detalės. Paties karkaso gamybai dažniausiai naudojama spygliuočių mediena. Visgi, vertėtų nepamiršti ir metalinių konstrukcijų, kurios itin tinka surenkamiems angarams. Tai daug greitesnis ir lankstesnis sprendimas, tačiau nebūtinai pasiteisins visiems – bet kokiu atveju, šis variantas yra puiki alternatyva medienai. Tokia angaro konstrukcija susideda iš metalinio karkaso, aptraukto specialia medžiaga. Ši taip pat pasižymi patvarumu, tad dėl šio aspekto pergyventi tikrai nereikės.
Šiltieji bei šaltieji angarai
Svarbu paminėti ir tai, jog angarai dažniausiai skirstomi į du pagrindinius tipus: šiltuosius bei šaltuosius. Pastarieji būna dengti vien skarda, jie neapšiltinami ir naudojami sandėliavimui bei panašioms reikmėms. O šiltieji – dengiami daugiasluoksne plokšte. Neretai jie statomi įvairiems biurams, tačiau šio tipo angarų panaudojimo spektras yra kur kas platesnis, tereikia pasitelkti fantaziją. Bet kokiu atveju, susidomėjusiems šio pastato statyba, gali kilti daugybė klausimų – kaip viskas vyksta bei ko reikėtų tikėtis? Kodėl apskritai verta pasirinkti būtent angarą, o ne kito tipo pastatą? Ir kokį biudžetą vertėtų turėti, ruošiantis kreiptis dėl šio statinio įrengimo? Aptarsime kiekvieną iš šių punktų, tačiau, pirmiausiai, pradėkime nuo to, kokiais žingsniais vyksta angarų statyba.
Kaip vyksta angarų statybos?
Jeigu nusprendėte statyti angarą, greičiausiai domitės ir tuo, kokiais žingsniais vyksta šio pastato statybos. Tai yra visiškai suprantamas noras – juk bene kiekvienas asmuo mėgsta planuoti savo laiką. Prieš pradedant darbus, pirmiausiai, turi būti sukurtas individualus statinio projektas. Čia prireikia ir kliento pagalbos: šis turėtų papasakoti apie būsimą pastato paskirtį, išdėstyti savo idėjas bei lūkesčius. Tuomet, kai visi duomenys yra surinkti, pasirašoma sutartis, gaunamas leidimas viskam įgyvendinti. Dažniausiai pačių angarų statyba prasideda nuo karkaso gamybos bei pamatų įrengimo. Tačiau, panašiu metu imama rūpintis ir papildomais komponentais: durimis, langais, stogo dangomis bei kitais aspektais. Galiausiai, belieka sukomplektuoti norimą angarą. Didžiausias šio pastato pliusas yra tai, jog dažniausiai šį galima nesunkiai pakoreguoti. Taigi, prireikus praplėsti patalpas, o galbūt apskritai šias sumažinti, turėsite galimybę tai padaryti ir priderinti pastatą prie savo gyvenimo ypatumų. Žinoma, vertėtų paminėti ir tai, jog vėliau yra tikrinama statinio kokybė, tvarkomi įvairūs dokumentai, jog būtų užtikrintas Jūsų saugumas bei galimybė naudotis įsigytu pastatu. Bet kokiu atveju, kiekvienas iš aukščiau nurodytų etapų yra be galo svarbus gerai darbų eigai, kokybiškam rezultatui bei Jūsų turimų lūkesčių įgyvendinimui. Visgi, nors angarų gamyba dažniausiai neužima itin daug laiko, apsispręsti dėl pastato vertėtų iš anksto. Tik taip užtikrinsite, jog norimą statinį gausite Jums reikalingu metu.
Angarų konstrukcijos. Privalumai:
Angarų konstrukcijos, lyginant su kitais pastatais, pavyzdžiui, betoniniais, turi be galo daug privalumų. Pradėkime nuo mažesnių darbo sąnaudų, mat tokioms statyboms naudojamos jau pilnai išdirbtos medžiagos. Taip yra dėl metalo – šį tereikia sumontuoti, o, tarkime, dirbant su betoniniais pastatais galioja kiek daugiau sudėtingų taisyklių, kurios tikrai netaupo Jūsų laiko. Vertėtų priminti ir prieš tai minėtą faktą: angarai yra universalūs pastatai, kuriuos, šiuolaikinėje rinkoje, jau galima panaudoti be galo skirtingiems tikslams. Tai neprivalo būti tik prekybai skirtas sandėlis, mat naujoviški angarai tinka įvairiems biurams, maniežams ar net muziejams. Dėl metalo lankstumo, angaro konstrukcija gali būti išties skirtinga bei labai įvairi. Taipogi, naudojant kokybiškas medžiagas tokie pastatai yra tvirti, puikiai atlaiko net žvarbiausias oro sąlygas. Svarbiausia, jog patalpos būtų įrengtos su išties geromis medžiagomis, kitu atveju – tai gali pakenkti visai angaro konstrukcijai. Be to, tokio tipo statiniai yra ganėtinai lengvai koreguojami, bėgant laikui šiuos galima perstatyti, prijungti naujas patalpas praktiškai nekeičiant pagrindinės konstrukcijos, o gal ir apskritai demontuoti. Kaip galite matyti, angariniai pastatai turi be galo daug privalumų, kurie pranoksta net ir betonines bei plytines konstrukcijas. Taigi, turėdami pasirinkimą – verčiau nuspręskite taupyti savo laiką bei pinigus ir pasirinkite angaro statybą.
Angarų konstrukcijos. Kaina
Nors angaro konstrukcija ir taip turi begalę privalumų, negalime paneigti ir to, jog vienu svarbiausių aspektų, kai kalbame apie šį pasirinkimą, tampa būtent kaina. Visgi, pastarąją daugiausiai nulemia medžiagų pasirinkimas, kuris, norint tvirto pastato, turėtų būti išties atsakingas. Tam, jog angaro konstrukcija būtų patvari, vertėtų naudoti vien aukščiausios kokybės, tinkamas medžiagas. Kaina priklauso ir nuo individualių norų bei lūkesčių. Surenkamo tipo angaras bus gerokai pigesnis, nei pastatas, skirtas ilgalaikiam naudojimui. Apšiltintos, daugiau įvairių funkcijų turinčios patalpos taipogi atsieis kiek daugiau išlaidų. Taigi, planuojantiems angarą paversti biuru, greičiausiai reikės sumokėti daugiau, nei pastarąjį statant žemės ūkio reikmėms. Vis gi, tokio tipo pastatas turi nedideles eksploatacijos išlaidas.
Kokybiški angarai – modernus bei universalus sprendimas
Taigi, angaro konstrukcijos gali būti itin įvairios bei individualios, atsižvelgiant į Jūsų norus bei tikslus. Bet kokiu atveju, tokio tipo pastatas pasižymi daugybe privalumų, kai kuriais aspektais pranokstant netgi visiems įprastus betoninius statinius. Angarai puikiai tiks tiems, kurie nori funkcionalumo, plačių pastato panaudojimo galimybių – tai gali būti tiek kompleksinės, tiek visiškai atskiros patalpos. Nepamirškite, jog angarams naudojamos tik aukščiausios kokybės, tvirtos bei ilgaamžės konstrukcijos, atsparios įvairioms oro sąlygoms. Toks statybų procesas pasižymės mažesnėmis darbo sąnaudomis, sutaupys Jums nemažai laiko bei pinigų. Pastatą nuolat galėsite koreguoti: padidinant plotą, jungiant papildomas konstrukcijas, demontuojant jau turimas. Statant angarus nevertėtų apsiriboti įprastais architektūriniais sprendimais: šiuos galima sukurti individualiai bei pritaikyti itin universaliems tikslams. Taigi, jeigu jau kurį laiką svarstėte apie angaro statybas, o galbūt dabar tuo susidomėjote dar labiau – nedvejokite bei susisiekite ir papasakokite mums savo viziją, kuriai pateiksime galimus sprendimo variantus.